Udostępnij na FacebookUdostępnij na Twitterze

W ramach inwestycji "Wilcza 22. Kamienica w Podwórzu" w kamienicy całkowicie odtworzona została elewacja budynku i pokryta oryginalnym kolorem.  Wymieniono  drzwi  i okna, stylizowane na historyczne, ze szprosami
i skrzynkami w kształcie nawiązującym do oryginału. Drzwi wykonano z pełnego drewna, zdobienia zostały wykonane z bogatą ościeżnicą oraz mosiężnymi elementami, dzięki czemu drzwi prezentują się stylowo. Na klatkach schodowych znajdują się stylowe sztukaterie, schody zostały całkowicie odrestaurowane, w pełni odtworzone są również balustrady, dzięki czemu kamienica zachowuje swój przedwojenny urok.  Detale zostały zaprojektowane przez architekta, tak by mogły przywrócić dawną świetność tej wyjątkowej kamienicy z 1894 roku. Wystrój klatek schodowych obejmuje również stylowe elementy oświetlenia. Każdy szczegół został dobrany tak, by tworzył wyjątkowo stylową całość, począwszy od mosiężnych numerków, poprzez dzwonki do drzwi, aż do elementów oświetlenia. Zachowane zostały również stropy kleina, które nadają mieszkaniom dodatkowej wyjątkowości i pozostawiają pole do inspiracji w aranżacji swojego mieszkania.

Mieszkania posiadają charakterystyczne dla kamienicy duże okna, dzięki czemu wpływa w nie dużo słońca i są dobrze doświetlone. Wielkim plusem kamienicy jest jej usytuowanie, pomimo tego, iż znajduje się w sercu miasta, podwórze zapewnia ciszę i spokój od zgiełku ulic. Dziedziniec wyłożony został granitową kostką, na środku którego jest  zieleniec  z  drzewami  oraz  krzewami,  otoczony  stylowymi  elementami,  takimi jak ławki
i lampy. Całość tworzy bardzo atrakcyjny widok, pełen ożywionej historii.

W kamienicy znajdują się również bardzo ciekawe, nietuzinkowe lokale z antresolą, jest to idealne miejsce na kącik do pracy, sypialnię czy też wypoczynek. Antresola, czyli pomieszczenie wykorzystane z wysokiego poddasza nadaje wnętrzu nieco urbanistyczny charakter i zdecydowanie oryginalny klimat. A inspiracji co do pomysłu jej aranżacji jest mnóstwo. Kamienica w Podwórzu ma pięć kondygnacji.

Wszystkie instalacje zostały wymienione, zainstalowany został węzeł CO i podłączony do miejskiej sieci, co zapewnia komfort, bezpieczeństwo użytkowania i niskie koszty eksploatacyjne. Do lokalu jest przypisana komórka lokatorska.