Miejsce dla Ciebie
Inwestycja powstanie w zielonej części Śródmieścia Wrocławia tuż obok jednego z najpiękniejszych parków w Polsce. Park Szczytnicki położony jest na wschód od Starej Odry, na terenie dawnej wsi Szczytniki i zajmuje powierzchnię 115 hektarów. Malownicze scenerie oraz różnorodność roślin czynią to miejsce wyjątkowym punktem na mapie Wrocławia.
Bezpośrednie sąsiedztwo
Jednym z atutów inwestycji jest wyjątkowa okolica. Otoczone zielonymi terenami apartamenty to miejsce dające spokój i wyciszenie, a także atrakcyjne możliwości spędzenia wolnego czasu. Biegnąca w pobliżu rzeka Stara Odra wraz z wałem, jak i liczne ścieżki pieszo rowerowe zachęcają do spacerów oraz aktywnego odpoczynku w otoczeniu przyrody.
W odległości spaceru znajduje się Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim, Hala Stulecia czy drewniany kościół pw. św. Jana Nepomucena. Okolica Apartamentów przy Parku Szczytnickim sprzyja wyciszeniu i rekreacji, a przy tym położona w dogodnej odległości do centrum Wrocławia.
Ponadto w pobliżu Apartamentów Przy Parku Szczytnickim znajdują się liczne restauracje i kawiarnie. Jedną z zalet tej lokalizacji jest bliskość najważniejszych punktów, jak szkoły, przedszkola, szpitale czy apteki, a także wygodny dojazd do Pasażu Grunwaldzkiego oraz pobliskich budynków biurowych.
W pobliżu inwestycji
znajduje się:
- Kąpielisko Morskie Oko
- Ogród Botaniczny Roślin Leczniczych Uniwersytetu Medycznego
- Stadion Olimpijski
- Korty tenisowe
- Place zabaw
- Szkoły i przedszkola
- Szpital
- Klub sportowy
- Uczelnia Akademia Wychowania Fizycznego
- Apteki
Historia Parku Szczytnickiego
Historia powstania Parku Szczytnickiego sięga 1783r., kiedy komendant miejskiego garnizonu L. Hohenlohe postanowił założyć park na terenie wsi Szczytniki. Liczący ponad 16 hektarów teren został urządzony w stylu angielskim, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wrocławia. To co było szczególnie cenione, to walory krajobrazowe oraz różnorodność roślin i drzew.
W 1806 r. park został zdewastowany przez francuskich żołnierzy podczas oblężenia miasta przez co stracił swoją świetność. Po sprzedaniu zniszczonego terenu w 1815 r., przez długi czas nie posiadał on stałego właściciela, do czasu gdy w 1854 r. park został odkupiony przez władze miejskie, w wyniku czego został zagospodarowany na park miejski. O tego czasu dbano o jego stan i powiększano jego obszar. W 1913 r. został założony ogród japoński, którego projektantem był japoński ogrodnik Mankichi Arai. Z okazji Wystawy Stulecia w 1913 r. powstały również Hala Stulecia, Pergola, Pawilon Czterech Kopuł.