Dom bliźniak – zalety dzielenia domu z sąsiadem

Dom bliźniak będzie świetnym rozwiązanie dla tych, którzy z jednej strony marzą o domu z ogrodem, z drugiej chcą być blisko miasta. Jest to atrakcyjna cenowo alternatywa pomiędzy mieszkaniem w bloku a domem wolnostojącym. Wiele korzyści płynie z dzielenia ściany z sąsiadem, dlatego ten tym zabudowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób poszukujących odpowiedniego miejsca do zamieszkania. Przedstawiamy, jakie są zalety dzielenia domu z sąsiadem.

Oszczędność, czyli zaleta mieszkania w domu bliźniak

Dom w zabudowie bliźniaczej to dwa odrębne budynki, które przylegają do siebie jedną ze ścian. Każdy z domów posiada oddzielne wejście, garaż oraz ogród. Zwykle są odbiciem lustrzanym,  jednak nie jest to warunek konieczny. Taki typ domu wymaga mniejszego wkładu finansowego niż dom wolnostojący. Wynika to z podziału opłat między lokatorami bliźniaka, zaliczają się do nich koszty takie jak zakup materiałów potrzebnych do budowy czy zatrudnienie ekipy budowlanej. Z pewnością będzie to odpowiednia inwestycja dla wszystkich, którzy chcą korzystać z możliwości, jakie daje mieszkanie w domu wolnostojącym, ale za to mniejszym kosztem.

Dużą zaletą zabudowy bliźniaczej jest niższa opłata za grunt. Sprawdzi się idealnie na wąskiej działce dzięki temu, że stoi na jej granicy. Takie ułożenie pozwoli w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń ogródka.

Z mieszkaniem w domu typu bliźniak wiąże się również niższy koszt utrzymania. Ściana łącząca dwie części budynku wpływa korzystnie na warunki termiczne, co oznacza, że dzielenie ściany z sąsiadem to także niższe opłaty za ogrzewanie.

Dom bliźniak - zalety dzielenia domu - realco
Dom bliźniak – zalety dzielenia domu – realco

Dom bliźniakzalety dzielenia domu z sąsiadem

Dom typu bliźniak zapewnia równie wiele atutów, co dom wolnostojący. Duża powierzchnia przekłada się na liczbę pokoi oraz opcję dodatkowych pomieszczeń takich jak spiżarnia, garderoba, gabinet czy schowek na rzeczy typu odkurzacz. Wszystko zależy od tego, jakie potrzeby mają przyszli domownicy. Kolejną zaletą jest ogród, który zapewni prywatność oraz swobodę podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Własny ogród docenią również właściciele zwierząt.

Mieszkanie z sąsiadem za ścianą daje większe poczucie bezpieczeństwa niż w przypadku domu wolnostojącego. Gdy dzieje się coś niepokojącego, można liczyć na pomoc ze strony sąsiada.

Dla kogo sprawdzi się dom w zabudowie bliźniaczej

Dom bliźniak będzie właściwym wyborem dla osób, które chcą czerpać z uroków mieszkania w domu z własnym ogrodem za rozsądną cenę. Ze względu na możliwość budowy na wąskiej działce, taki typ domów można często spotkać w samym mieście, jaki w podmiejskich okolicach. Dom w zabudowie bliźniaczej to dobre rozwiązanie dla osób związanych z miastem, czy to ze względu na pracę, czy styl życia.

Realco Property Investment and Development Sp. z o.o.

ul. Zielna 37,
Budynek C, Piętro IV
00-108 Warszawa

+48 22 395 75 34
biuro@realco.pl