Estetyczna i funkcjonalna łazienka – wskazówki aranżacyjne

Jednym z ważniejszych pomieszczeń w domowej przestrzeni jest łazienka. Służy zarówno do utrzymania higieny osobistej, ale również jako miejsce, gdzie można się zrelaksować i zaznać wytchnienia po ciężkim dniu. To tu przeprowadzamy pielęgnacyjne rytuały czy szykujemy się do wyjścia z domu. Estetyczna i funkcjonalna łazienka będzie gwarancją komfortu w codziennym użytkowaniu. Poniżej przedstawiamy aranżacyjne wskazówki, dzięki którym osiągniemy oczekiwany efekt.

Projekt łazienki, czyli podstawa estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni

Łazienka to wymagająca przestrzeń do aranżacji, która może sprawiać wiele trudności. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy eksperta. Specjalista zaplanuje wnętrze łazienki tak, aby było idealnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań domowników. Zadba o właściwie rozmieszczenie poszczególnych urządzeń, co sprawi, że codzienne użytkowanie będzie komfortowe. Zatem jeżeli marzymy o estetycznej i funkcjonalnej łazience, to musimy pamiętać, że przemyślany projekt wnętrza stanowi ważny element całego przedsięwzięcia.

Pomoc projektanta będzie dla nas ogromnym ułatwieniem w uzyskaniu funkcjonalnej, a przy tym estetycznej łazienki. Dzięki jego doświadczeniu i znajomości zasad ergonomii oraz aktualnych trendów zaprojektowane wnętrze będzie praktyczne, a także stylowe. Urządzając łazienkę na podstawie przygotowanego planu, mamy pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie bez ciągłego zastanawiania się co dalej.

Estetyczna i funkcjonalna łazienka – odpowiedni dobór wyposażenia

Urządzając łazienkę, chcemy przede wszystkim, aby służyła jak najlepiej i jak najdłużej. A ponieważ remont tej przestrzeni jest pracochłonny oraz wiąże się z ogromnym nakładem finansowym, warto dokładnie wszystko zaplanować. Jeszcze przed stworzeniem projektu ustalmy, jakie mamy potrzeby i wymagania oraz na co pozwala nam metraż łazienki, znacznie ułatwi to rozmieszczenie całego wyposażenia.

Jeżeli nasza łazienka jest duża oraz preferujemy długie kąpiele, to wanna będzie właściwym wyborem, natomiast w przypadku małej łazienki najlepszym rozwiązaniem będzie prysznic. Osoby, które mają trudność z podjęciem decyzji, a powierzchnia nie pozwala na obie opcje, mogą zdecydować się na 2 w 1, czyli wannę z prysznicem. Wybierając wyposażenie, pamiętajmy, aby wnętrze było przestronne, a poruszanie się było w pełni komfortowe.

W inwestycji Domy Michałowice Parkowa łazienka została zaprojektowana w sposób, który pozwala na montaż kabiny prysznicowej oraz wanny, a przy tym nie ogranicza to swobody poruszania się. Dodatkowo zostało wydzielono miejsce, gdzie będzie można podłączyć pralkę oraz przechowywać rzeczy niezbędne do utrzymania czystości.

Funkcjonalna łazienkazaplanuj miejsce do przechowywania

Estetyczna i funkcjonalna łazienka to wnętrze, gdzie wszystko ma swoje miejsce. Tworząc projekt, zadbajmy o wydzielenie miejsca do przechowywania. Wygodnym rozwiązaniem jest zabudowanie wolnej przestrzeni szafkami, tak abyśmy mogli ukryć pralkę i przechowywać środki czystości. Szuflady czy szafki pod umywalką to idealne miejsce do trzymania kosmetyków oraz artykułów higienicznych. Tak zorganizowana łazienka ułatwi sprzątanie oraz pozwoli utrzymać porządek. W efekcie nie tylko uzyskamy dobrze prezentującą się przestrzeń, ale również zaoszczędzimy czas na szukaniu potrzebnych rzeczy.

Stwórz nastrój przy pomocy kolorów, dodatków oraz oświetlenia

Urządzając łazienkę, ważną kwestią jest odpowiedni dobór kolorów, od tego zależy, czy nasza łazienka będzie funkcjonalna i estetyczna. Najlepszym wyborem będą jasne odcienie, które nie tylko wizualnie powiększą przestrzeń, ale także będą sprzyjać utrzymaniu porządku. Ciemne kolory mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się mniejsze, dlatego też nie są zalecane w przypadku małych łazienek. Mogą przytłoczyć, a dbanie o schludny wygląd będzie wyjątkowo uciążliwe i pracochłonne. Do modnych i zarazem uniwersalnych odcieni zaliczamy szarość, krem, beż czy ponadczasową biel, która idealnie sprawdzi się na małej powierzchni

Wybór oświetlenia to kolejny ważny etap podczas urządzania łazienki, szczególnie jeśli nie ma w niej okien pozwalających na dostęp do naturalnego światła. Za jego pomocą możemy stworzyć odpowiedni nastrój. Najważniejsze jest to, żeby światło było tej samej barwy, najlepiej ciepłej, dzięki temu wnętrze będzie przytulne, co umili użytkowanie. Aby łazienka była nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna punkty świetlne powinny znaleźć się na suficie oraz bocznych ścianach. Pomieszczenie będzie wtedy równomiernie oświetlone, natomiast jeżeli chodzi o liczbę tych punktów, to wszystko zależy od układu oraz wielkości łazienki.

Dodatki to również ważny element aranżacji, tu kluczową rolę odgrywa lustro. Między innymi umożliwia ułożenie fryzury czy zrobienie makijażu, ale i optycznie powiększa pomieszczenie. Mydelniczka, kubek na szczoteczki czy dekoracje będą wykończeniem wnętrza łazienki. Warto jednak postawić na umiar i dopasować dodatki do stylu urządzonego wnętrza. Dzięki temu nasza łazienka będzie spójna.

Realco Property Investment and Development Sp. z o.o.

ul. Zielna 37,
Budynek C, Piętro IV
00-108 Warszawa

+48 22 395 75 34
biuro@realco.pl