Okolice Parku Szczytnickiego we Wrocławiu – dlaczego warto tam mieszkać?

Park Szczytnicki we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych terenów zielonych, gdzie warto wybrać się na spacer, śniadanie na łonie natury lub romantyczną randkę. Okolice tego parku są także świetnie skomunikowane z centrum Wrocławia, co sprawia, że inwestycja deweloperska w tym miejscu stanowi doskonałe rozwiązanie na ulokowanie wolnego kapitału. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto mieszkać w pobliżu Parku Szczytnickiego we Wrocławiu? W tym artykule poznasz kilka powodów, które zachęcą Cię do zainwestowania w apartament w tej okolicy.

Park Szczytnicki we Wrocławiu – jakie są okoliczne atrakcje?

Włodarze Parku Szczytnickiego na terenie Wrocławia dbają o to, aby na miejscu mieszkańcy mogli podziwiać niesamowitą różnorodność drzew i krzewów, a także roślinność pochodzącą z Ameryki Południowej, Północnej oraz Azji. W tym parku zobaczysz takie okazy drzew, jak świerki kaukaskie, cyprysiki Lawsona czy nawet dęby szypułkowe. Na miejscu rosną też kasztanowce, sosny himalajskie oraz bluszcz pospolity.

Warto dodać, że to największy park we Wrocławiu, który jest siedliskiem aż kilkudziesięciu gatunków zwierząt i ptaków. Mieszkańcy okolicznych osiedli spotkają na miejscu dzięcioły, nietoperze, wiewiórki, kuny, a nawet lisy.

W pobliżu Parku Szczytnickiego znajdują się też liczne atrakcje, z których mogą korzystać wszystkie osoby zamieszkujące osiedla wybudowane tuż przy parku. Kilka polecanych atrakcji to:

  • Ogród Japoński,
  • Multimedialna Pergola na Hali Stulecia,
  • Kolumna Fryderyka Wilhelma I bezpośrednio w parku.

Co więcej, w pobliżu Parku Szczytnickiego znajduje się wiele restauracji, kawiarni, plenerowych knajpek oraz foodtrucków parkujących w okolicy w sezonie letnim. To naprawdę świetne miejsce, aby ulokować swoje oszczędności w inwestycji deweloperskiej. Dobrym wyborem są apartamenty przy Parku Szczytnickim przygotowywane przez Realco.

Apartamenty przy Parku Szczytnickim – dlaczego warto kupić mieszkanie w tej inwestycji?

Jest naprawdę mnóstwo powodów, dla których warto zdecydować się na inwestycję w apartamenty tuż przy Parku Szczytnickim. To inwestycja, w ramach której do użytku mieszkańców oddane zostaną133 funkcjonalne i nowoczesne mieszkania o powierzchni sięgającej nawet do 126 m2. Parterowe lokale będą mieć do dyspozycji ogródki, natomiast te na wyższych piętrach komfortowe balkony i tarasy na dachu. 

Kilka cech wyróżniających apartament na osiedlu przy Parku Szczytnickim to:

  • strefa fitness dla mieszkańców,
  • sala zabaw dla dzieci,
  • komórki lokatorskie dla każdego apartamentu,
  • aż 4 rowerownie na terenie osiedla,
  • komfortowy garaż dla mieszkańców,
  • boksy rowerowe.

Jeśli cenisz sobie wysoki standard wykończenia budynków, bliskość terenów zielonych oraz mnóstwo atrakcji turystycznych w pobliżu miejsca zamieszkania, koniecznie postaw na apartament w tej inwestycji. To gwarancja zadowolenia z kupionego lokum, a także szansa na życie w komfortowych warunkach na terenie Wrocławia.

Apartament przy Parku Szczytnickim – co z dojazdem do mieszkania?

Jeśli chodzi o dojazd do nieruchomości kupionej na osiedlu tuż przy Parku Szczytnickim, nie ma żadnego problemu, aby dojechać na miejsce samochodem, motocyklem, rowerem czy nawet komunikacją miejską. W pobliżu Parku Szczytnickiego kursuje kilka linii autobusowych i tramwajowych, dzięki czemu bezproblemowo można dojechać zarówno na Dworzec Główny, jak i rynek w centrum Wrocławia.

Inwestycja w nieruchomość przy Parku Szczytnickim to realna szansa na podniesienie komfortu swojego życia, a także doskonały sposób na ulokowanie wolnego kapitału. Apartamenty w nowej inwestycji z biegiem lat tylko zyskają na wartości, a to świetny sposób na ochronę swoich pieniędzy przed inflacją.

Realco Property Investment and Development Sp. z o.o.

ul. Zielna 37,
Budynek C, Piętro IV
00-108 Warszawa

+48 22 395 75 34
biuro@realco.pl