Oświetlenie domu – jak zrobić to dobrze?

Planujesz zakup nowej nieruchomości mieszkalnej od dewelopera? W takim razie przed Tobą trudne zadanie. Musisz zająć się wykończeniem lokum mieszkalnego oraz stworzeniem funkcjonalnego i eleganckiego oświetlenia. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Sprawdź krótki poradnik i dowiedz się, w jaki sposób przygotować domowe oświetlenie, aby spełniało oczekiwania wszystkich domowników.

Oświetlenie domu – nowoczesny design to nie wszystko!

Zanim zdecydujesz się na montaż konkretnego rodzaju oświetlenia, koniecznie weź pod uwagę możliwość inwestycji w profesjonalne oświetlenie. Pamiętaj, aby nie kierować się wyłącznie designem. Ten oczywiście jest bardzo ważny i odgrywa kluczową rolę w przypadku aranżacji wnętrza. Musisz jednak zadbać o to, aby zamontowane punkty świetlne dawały odpowiedni blask, który rozświetli pomieszczenia mieszkalne.

A więc w jaki sposób przygotować oświetlenie? Oto kilka kroków, o których musisz bezwzględnie pamiętać na etapie projektowania rozmieszczenia lamp w nieruchomości:

  • Stwórz projekt oświetlenia dla każdego pomieszczenia. Najlepiej zrób to jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. W razie potrzeby bez problemu przeniesiesz punkty elektryczne, dzięki czemu rodzaj oświetlenia będzie dopasowany w 100% do Twoich potrzeb i preferencji.
  • Kup punkty świetlne od renomowanych producentów. Pamiętaj, że na żyrandolach, plafonach i innych lampach nie warto oszczędzać. Jeśli chcesz użytkować lamp przez wiele lat bez ryzyka uszkodzenia lub awarii, lepiej wybierz produkty od renomowanych producentów.
  • Skorzystaj z pomocy fachowców podczas montażu. To gwarancja, że punkty świetlne zostaną poprawnie podłączone i zamocowane na sufitach lub ścianach.
  • Dopasuj barwę światła tak, aby uzupełniała aranżację wnętrza. Wbrew pozorom nie wszędzie sprawdzi się zimne, nieco niebieskawe światło. Nawet w nowoczesnych jadalniach lub przedpokojach warto zastanowić się nad żółtym światłem, które będzie uzupełniać aranżację pomieszczenia.

Skorzystaj z powyższych porad, a bez problemu stworzysz idealne oświetlenie dla swojej nowej nieruchomości. Ciekawą inwestycją są apartamenty przy Parku Szczytnickim realizowane przez dewelopera Realco. Jest to inwestycja, która zachwyca ponadczasowym designem, profesjonalnym wykończeniem oraz bliskością terenów zielonych z dala od zgiełku centrum miasta.

Jakie lampy warto zamontować w apartamencie? Sprawdź!

W lokalach mieszkalnych możesz wykorzystać wiele rodzajów lamp, które różnią się między sobą designem i funkcjonalnością. Decydując się na jeden z lokali mieszkalnych na parterze lub apartament przy Parku Szczytnickim od Realco musisz pamiętać o tym, aby dopasować lampy do stylu wykończenia nieruchomości. W tym przypadku doskonale sprawdzi się takie oświetlenie, jak:

  • plafony – doskonale wyglądają na suficie w łazienkach, a także w nowoczesnych salonach,
  • wiszące żyrandole – mogą być piękną ozdobą nad stołem lub kanapą,
  • ścienne punkty świetlne – dobre rozwiązanie do przedpokoju lub wszędzie tam, gdzie liczy się tylko delikatne podświetlenie, np. ukierunkowane na obrazy ścienne,
  • listwy LED – to ciekawe rozwiązanie, które pięknie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami.

Jeśli chcesz zamontować idealne punkty świetlne dopasowane do stylu i rodzaju swojej nieruchomości, skorzystaj z powyższych wskazówek, a w razie potrzeby wsparcia wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Tylko w ten sposób stworzysz oświetlenie pomieszczeń mieszkalnych, które dopełni styl aranżacji, a także pozwoli na wygodne użytkowanie nieruchomości zarówno za dnia, jak i nocą.

Realco Property Investment and Development Sp. z o.o.

ul. Zielna 37,
Budynek C, Piętro IV
00-108 Warszawa

+48 22 395 75 34
biuro@realco.pl