Hydroizolacja i ocieplenie budynku — co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach każdy chce kupić nieruchomość, która będzie jednocześnie funkcjonalna, bezpieczna oraz komfortowa w użytkowaniu. Głównie z tego względu jako dobry deweloper dbamy o to, aby wszystkie realizowane przez nas inwestycje wyróżniały się doskonałym poziomem hydroizolacji oraz termoizolacji. To przekłada się bezpośrednio na komfort mieszkania, a także wieloletnią trwałość konstrukcji budynku! W tym artykule podpowiadamy, jak powinna być zbudowana bezpieczna, ciepła i energooszczędna nieruchomość mieszkalna.

Ocieplenie budynku – dlaczego ma tak duże znaczenie?

Odpowiednie ocieplenie nieruchomości mieszkalnej to podstawa, szczególnie jeśli chodzi o jej zabezpieczenie przed utratą ciepła w sezonie grzewczym. Inwestycja w dobrej klasy materiały ociepleniowe gwarantuje właściwe warunki mieszkalne zarówno latem, jak i zimą. Właściwe ocieplenie budynku ma ogromne znacznie nie tylko w kwestii zachowania właściwych warunków cieplnych, ale także przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Przeczytaj też: Nieruchomości premium – czym się charakteryzują?

Dobry poziom termoizolacji przyczynia się do zmniejszenia ilości ciepła potrzebnej do nagrzania nieruchomości w sezonie grzewczym. Aby zapewnić mieszkańcom jak najwyższy komfort mieszkania i dać możliwość ograniczenia rachunków, stosujemy wyłącznie najlepsze materiały wykończeniowe oraz systemy termomodernizacyjne. Inwestycja, w której zastosowaliśmy naprawdę innowacyjne rozwiązania technologiczne, a domy bliźniacze są dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających konsumentów, to Michałowice Parkowa.

Hydroizolacja – na czym to polega i jak wpływa na trwałość budynku?

Prace hydroizolacyjne to nic innego, jak stosowanie rozwiązań, które pozwalają na zabezpieczenie nieruchomości przed szkodliwym oddziaływaniem wody i wilgoci. Aby ochronić mury budynku mieszkalnego, konieczne jest zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, takich, jak: papa, folia, blachodachówka czy nawet folie paroizolacyjne na dachy. Należy też zadbać o dobrze wykonane odwodnienie fundamentów, które są podstawową dla całej nieruchomości.

Ogólnie rzecz biorąc, właściwa hydroizolacja budynku przekłada się nie tylko na komfort jego użytkowania, ale także pozwala zachować trwałość konstrukcji przez wiele lat, bez ryzyka potrzeby wykonania gruntownego remontu – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz domu.

O czym trzeba pamiętać, podczas przeprowadzania prac termomodernizacyjnych i hydroizolacji domu – bliźniaka?

Przed rozpoczęciem prac termomodernizacyjnych, ociepleniowych oraz hydroizolacji budynku, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, a mianowicie:

  1. Odpowiednio przygotowany projekt ocieplenia i hydroizolacji – na etapie budowy domu – bliźniaka, zawsze należy zadbać o dobrze sporządzony projekt.
  2. Dobre zabezpieczenie budynku – przed rozpoczęciem prac warto zabezpieczyć okna i inne elementy, które mogłyby ulec uszkodzeniu.
  3. Odpowiednie przygotowanie podłoża – warto oczyścić powierzchnię murów przed wykonaniem prac ociepleniowych.

Oczywiście jest też wiele innych czynników, które wpływają na poprawność wykonania prac hydroizolacji i termoizolacji budynku. W inwestycjach deweloperskich istotne są także pokrycia dachowe, które stanowią podstawowe zabezpieczenie dla całej nieruchomości. Oprócz ochrony przed deszczem i zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi, dach jest najistotniejszą warstwą termoizolacyjną.

W kwestii termoizolacji, polecamy zapoznać się z artykułem: Dom bliźniak – zalety dzielenia domu z sąsiadem. Wbrew pozorom, dzielenie budynku z sąsiadem to świetna opcja, aby utrzymać wewnątrz pomieszczeń stabilniejsze warunki, szczególnie w okresach grzewczych.

Dobra termoizolacja nieruchomości mieszkalnej – czy to kluczowy wyznacznik opłacalności zakupu domu – bliźniaka?

Nie ma żadnych wątpliwości, że odpowiednio zaizolowany i zabezpieczony budynek mieszkalny będzie atrakcyjny dla wielu osób, poszukujących nowego miejsca do zamieszkania. Nieruchomości w zabudowie bliźniaczej lub inne inwestycje, które realizujemy to świetna opcja, aby móc mieszkać wygodnie, komfortowo i bez obaw i komfort cieplny w sezonach grzewczych.

Realco Property Investment and Development Sp. z o.o.

ul. Zielna 37,
Budynek C, Piętro IV
00-108 Warszawa

+48 22 395 75 34
biuro@realco.pl