Lokum dla rodziny z dziećmi – na co zwrócić uwagę

Wybór odpowiedniego miejsca zamieszkania jest sporym wyzwaniem, szczególnie dla par planujących powiększenie rodziny oraz młodych rodziców. Lokum dla rodziny z dziećmi powinno spełniać pewne kryteria, przede wszystkim musi zapewnić bezpieczeństwo oraz ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Oto, na co zwrócić uwagę, stojąc przed wyborem nowego lokum.

Rodzaj domu dla rodziny z dziećmi

Poszukując wymarzonych czterech ścian, należy kierować się liczbą członków rodziny. Na jej podstawie ocenimy, jaka powierzchnia będzie nam potrzebna, a co za tym idzie, który rodzaj lokum spełni nasze wymagania. Najlepszym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi jest dom z ogrodem. Taka opcja będzie w stanie zapewnić oddzielne pokoje dla dzieci i zaciszną sypialnię dla rodziców, przestronny salon z jadalnią, który będzie miejscem do spędzania czasu w gronie rodziny. Dom to również bezpieczna przestrzeń, jaką daje ogrodzone podwórko, co w przypadku małych dzieci jest niezwykle istotne. Osoby posiadające dzieci wiedzą, jak ważna jest każda wolna przestrzeń, dzięki dużej powierzchni znajdziemy miejsce na przechowywanie sanek, rolek i innych różnych rzeczy. Zarówno dom wolnostojący, jak i dom bliźniak, to idealna opcja dla rodzin z dziećmi, które szukają ciszy i spokoju pod miastem.

Pary preferujące mieszkanie w mieście powinny zwrócić uwagę na osiedla przyjazne rodzinom z dziećmi. Ważnym kryterium podczas wyboru mieszkania będzie jego wielkość  oraz liczba pokoi. Równie istotnym elementem jest osiedlowa przestrzeń przystosowana dla najmłodszych. Trzeba liczyć się z tym, że w przypadku mieszkania w mieście ceny za metraż będą znacznie wyższe w porównaniu do domu pod miastem.

Wybór między domem a mieszkaniem zależy głównie od indywidualnych potrzeb i tego, jaki budżet chcemy przeznaczyć.

Lokum dla rodziny z dziećmi - realco

Lokum dla rodziny z dziećmi – lokalizacja i okolica

Zasadniczą kwestią przy wyborze lokum jest lokalizacja, w której się znajduje. To, czy okolica będzie dla nas atrakcyjna, zależy od tego, co znajduje się w pobliżu. Dla osób posiadających dzieci oszczędność czasu jest kluczowa. Warto sprawdzić, jaka jest odległość do szkół i przedszkoli, miejsca pracy czy punktów, jak najbliższe sklepy i apteki. Atrakcyjność lokalizacji rośnie, gdy w pobliskiej okolicy znajdują się parki, place zabaw oraz różne miejsca rekreacyjne.

Kolejną ważną kwestią jest, czy wybrane lokum znajduje się w bezpiecznej lokalizacji. Jest to bardzo istotne, ponieważ dotyczy to między innymi warunków, w jakich dzieci będą się poruszać np. w drodze do szkoły. Chodniki oraz dobrze oświetlone drogi i przejścia dla pieszych to podstawa. Szczególnie w przypadku starszych dzieci, które nie muszą być pod opieką osoby dorosłej.

Urządzenie lokum dla rodziny z dziećmi

Odpowiednio urządzone lokum dla rodziny z dziećmi jest przede wszystkim funkcjonalne. Przemyślany układ pomieszczeń oraz aranżacja wnętrza w dużym stopniu wpłyną na wygodę i komfort mieszkania.

Salon z jadalnią jest wyjątkowym miejscem w całym domu, to tu toczy się życie rodzinne. Dlatego pomieszczenie, gdzie spędza się największą część czasu, powinno być przytulne i przestronne. Strefa relaksu z kanapą i fotelami, kącik do zabaw dla najmłodszych oraz stół do spożywania wspólnych posiłków. To, czym się kierować podczas urządzania salonu z jadalnią, aby można było przyjemnie spędzać każdą chwilę, jest z pewnością wygoda. Najlepiej dobierać meble bez ostrych kantów, tak żeby nie stwarzały niebezpieczeństwa dla domowników.

Kuchnia otwarta czy zamknięta? Zależy to od indywidualnych preferencji jednak w domu, w którym są małe dzieci, najlepiej sprawdzi się kuchnia otwarta. W trakcie przygotowywania posiłku będzie można swobodnie obserwować maluchy, które bawią się w salonie.

Sporym ułatwieniem dla rodziców wstających w nocy do dzieci jest ulokowanie pokoiku dla blisko sypialni. Będzie to z korzyścią dla zaspanych rodziców oraz zapewni najmłodszym poczucie bezpieczeństwa.

Jeżeli w domu znajdują się schody, warto zadbać o bramkę, aby uniemożliwić małym dzieciom wejść, jak i zejście schodami. Podobnie w przypadku kominka, można zabezpieczyć dostęp specjalną osłoną.

Realco Property Investment and Development Sp. z o.o.

ul. Zielna 37,
Budynek C, Piętro IV
00-108 Warszawa

+48 22 395 75 34
biuro@realco.pl